Loty Air Berlin | Air Berlin

Air Berlin

  • kod IATA: AB
  • siedziba: Berlin
  • alians: Oneworld
  • liczebność floty: 170
  • rok założenia: 1978

Linie lotnicze Air Berlin w skrócie:

Kod IATA: AB

Siedziba: Berlin, Niemcy

Baza: Port lotniczy Berlin-Tegel

Rok założenia: 1978

Alians: oneworld

Powiązania: Niki, Belair, S7 Airlines, Hainan Airlines

 

O Air Berlin:

Air Berlin to drugie, po Lufthansie, największe niemieckie linie lotnicze i jedne z największych w Europie. Oferują loty do 150 destynacji na całym świecie. Najwięcej kierunków linie Air Berlin obsługują w Europie, zwłaszcza loty do Hiszpanii, Włoch, Grecji oraz przeloty na Bałkany. Przewoźnik wykonuje również loty do wielu miejscowości na Bliskim Wschodzie, do Australii oraz USA. Popularne loty Air Berlin obejmują Indie, Tajlandię i Malezję. Lotnisko Berlin-Tegel jest hubem przesiadkowym, co pozwala podróżować na każdy kontynent. 

Linie Air Berlin przejęły LTU International, niemieckie linie z siedzibą w Dusseldorfie. Są także udziałowcem w Niki, austriackich tanich liniach lotniczych założonych przez kierowcę wyścigowego Nikiego Laudę oraz Belair, szwajcarskich czarterowych liniach lotniczych. Kooperują z rosyjskimi S7 Airlines oraz chińskimi Hainan Airlines.

 

Loty bezpośrednie Air Berlin z Polski:

Berlin (Niemcy)

 

Lotniska wylotu Air Berlin z Polski:

Gdańsk

Kraków

Warszawa

 

Loty bezpośrednie Air Berlin z Gdańska:

Berlin-Tegel (Niemcy)

 

Loty bezpośrednie Air Berlin z Krakowa:

Berlin-Tegel (Niemcy)

 

Loty bezpośrednie Air Berlin z Warszawy:

Berlin-Tegel (Niemcy)

 

Flota Air Berlin:

- Airbus A330-200 – liczba miejsc: 298, prędkość: 890 km/h, zasięg: 12 300 km,

- Airbus A321-200 – liczba miejsc: 210, prędkość: 870 km/h, zasięg: 5 700 km,

- Airbus  A320-200 – liczba miejsc: 180, prędkość: 858 km/h, zasięg: 5 500 km,

- Airbus A 319-100 – liczba miejsc: 150, prędkość 858 km/h, zasięg: 5 560 km,

- Boeing 737-800 – liczba miejsc: 186, prędkość: 840 km/h, zasięg: 5 420 km,

- Boeing 737-700 – liczba miejsc: 144, prędkość: 850 km/h, zasięg: 6 110 km,

- Bombardier Q400 – liczba miejsc: 74-76, prędkość: 666 km/h, zasięg: 2 522 km. 

 

Warunki przewozu bagażu w Air Berlin:

- bagaż podręczny – bezpłatny. 1 sztuka (w taryfie JustFly, FlyDeal, FlyClassic) lub 2 sztuki (w taryfie FlyFlex, klasie biznes oraz dla posiadaczy karty topbonus Gold lub Platinum Card) do 8 kg (z laptopem - do 10 kg) o wymiarach 55 cm x 40 cm x 20 cm. Dodatkowo można, bez opłat, zabrać na pokład laptopa, małą torebkę damską lub męską, portmonetkę, torbę lekarską, kule, wózek inwalidzki oraz psa przewodnika Pasażerowie podróżujący w taryfie JustFly są zobowiązani do oddania bagażu podręcznego na stanowisku odpraw lub odbioru bagażu.

- bagaż rejestrowany – bezpłatny (płatny w taryfie JustFly). 1 sztuka (w taryfie FlyDeal i FlyClassic) lub 2 sztuki  (w taryfie FlyFlex) do 23 kg, 2 sztuki do 32 kg (w klasie biznes). Bagaż rejestrowany dla dzieci poniżej 2 lat to, niezależnie od taryfy i klasy, 1 sztuka do 23 kg.

- nadbagaż – płatny. Dla dzieci poniżej 2 lat nie można wykupić dodatkowego bagażu.

 

Odprawa w Air Berlin:

- odprawa przez internet – dostępna od 30 godzin do 45 minut przed planowanym lotem. W przypadku połączeń do/z USA odprawa przez internet jest dostępna od 24 godzin do 3 godzin przed planowanym lotem. Można odprawić się online również dla lotów z przesiadką, o ile co najmniej pierwsze połączenie jest obsługiwane przez Air Berlin. Przez internet można odprawić maksymalnie dziesięciu współpodróżnych. Odprawa przez internet nie jest możliwa dla lotów do/z Kanady, Meksyku, Kuby, Cypru i Kosowa.

- odprawa w automacie szybkiej odprawy – dostępna na 30 godzin przed lotem. Automaty są dostępne na większości niemieckich lotnisk i na wielu lotniskach w Europie. Odprawa w automacie szybkiej odprawy jest niemożliwa dla podróżujących w taryfie JustFly oraz w przypadku lotów do/z USA, Kanady, Meksyku, Kuby, Cypru oraz Kosowa.

- odprawa na stanowisku odpraw – otwierana na 120 minut przed planowanym lotem, 180 minut wcześniej w przypadku lotów do USA i Kanady, 240 minut przed odlotem w przypadku wylotów z USA i Kanady. Zamykana na 30 minut (Berlin), 45 minut, 60 minut (Gdańsk, Kraków, Warszawa) lub 90 minut przed planowanym lotem w zależności od lotniska. Podróżujący klasą biznes oraz członkowie programu topbonus mają oddzielne stanowiska odpraw.

- odprawa dzień przed wylotem – możliwa na lotniskach w Niemczech, Austrii i Szwajcarii. Koszt wcześniejszej odprawy to 8 euro. Bezpłatnie mogą odprawić się dzieci poniżej 12 lat, podróżujący w klasie biznes oraz posiadacze karty topbonus. Ten rodzaj odprawy możliwy jest tylko dla rejsów obsługiwanych wyłącznie przez grupę Air Berlin.

- odprawa na dworcach w Szwajcarii – możliwa na 24 godziny przed wylotem, jedynie dla połączeń obsługiwanych przez grupę Air Berlin.

 

Partnerzy code-share Air Berlin:

Air Baltic

Air Serbia

Air Seychelles

Alitalia

Bangkok Airways

Bulgaria Air

Etihad Regional

Hainan Airlines

Meridiana Fly

Pegasus Airlines

Virgin Australia


Dodatkowe usługi oferowane przez Air Berlin:

- bezpłatna rezerwacja miejsc dla rodzin (2 osoby dorosłe + min. 1 dziecko poniżej 2 lat),

- upominki dla dzieci (kolorowanki, puzzle, czapeczka Air Berlin) na lotach długodystansowych,

- menu dziecięce,

- internet na pokładzie,

- zestaw Amenity Kit (szczoteczka i pasta do zębów, okulary do spania, skarpetki) na lotach długodystansowych w klasie ekonomicznej,

- salony lotniskowe dla klasy biznes

 

Programy lojalnościowe w Air Berlin:

topbonus – program lojalnościowy polegający na zbieraniu mili za loty liniami Air Berlin,  należącymi do sojuszu oneworld oraz za zakupy dokonywane u partnerów Air Berlin. Mile mogą być wymieniane na pierwszeństwo wejścia na pokład, bilety lub zakupy w sklepie topbonus.

 

Szukasz tanich biletów lotniczych Kraków-Berlin? Leć do Niemiec drugimi, największymi po Lufthansie, niemieckimi liniami lotniczymi. Air Berlin lata też do Grecji, Włoch, Hiszpanii oraz obsługuje przeloty na Bałkany. Popularnym połączeniem tych linii są także loty z Berlina do Tajlandii. Sprawdź możliwości przesiadki na lotnisku Berlin-Tegel i lataj po świecie.