Loty Eurowings | Eurowings

Eurowings

  • kod IATA: EW
  • siedziba: Dortmund
  • alians:
  • liczebność floty: 31
  • rok założenia: 1993

Linie lotnicze Eurowings w skrócie:

Kod IATA: EW

Siedziba: Kolonia, Niemcy

Baza: Port lotniczy Kolonia/Bonn

Rok założenia: 1993

Powiązania: Lufthansa, Germanwings, SunExpress

 

O Eurowings:

Eurowings to tanie niemieckie linie lotnicze będące częścią Grupy Lufthansa. Spółka powstała w roku 1993 i obsługiwała loty krótko- i średniodystansowe. Rok 2015 przyniósł odświeżenie marki, której oferta wzbogaciła się o wiele nowych destynacji w Europie oraz o trasy długodystansowe do Tajlandii, Zjednoczonych Emiratów Arabskich, na Dominikanę oraz Kubę. Pierwszą bazą Eurowings poza Niemcami został Wiedeń.

 

Loty międzykontynentalne Eurowings:

Bangkok (Tajlandia)

Dubai (Zjednoczone Emiraty Arabskie)

Phuket (Tajlandia)

Varadero (Kuba)

Punta Cana (Dominikana)

 

Flota Eurowings:

Na flotę Eurowings składają się 23 samoloty Bombardier CRJ900, które sukcesywnie od lutego 2015 do marca 2017 mają zostać zastępowywane 23 samolotami Airbus A320.

 

Warunki przewozu bagażu w Eurowings:

- bezpłatny bagaż podręczny – 1 sztuka do 8 kg o maksymalnych wymiarach 55 cm x 40 cm x 23 cm. Nie można zabrać składanych toreb na odzież o wymiarach 57 cm x 54 cm x 15 cm.

- bagaż rejestrowany

  • taryfa BASIC – 1 sztuka do 23 kg w cenie 15 euro (jest to cena przy zgłoszeniu bagażu przy rezerwacji, opłata na lotnisku wynosi 30 euro),
  • taryfa SMART – 1 sztuka do 23 kg bezpłatnie,
  • taryfa BEST – 2 sztuki do 23 kg każda bezpłatnie.

 

Odprawa w Eurowings:

- odprawa online – dostępna od 72 godzin przed wylotem. Do odprawy przez internet potrzebny jest numer rezerwacji lub biletu. Należy wydrukować kartę pokładową. Jeśli podróżuje się jedynie z bagażem podręcznym, można skierować się z kartą pokładową do bramy wejścia na pokład. Jeśli ma się bagaż do nadania można skorzystać z punktów „baggage drop off” dostępnych na lotniskach w Berlinie, Hanowerze, Kolonii/Bonn, Monachium i Stuttgarcie lub udać się do punktów odprawy na lotnisku.

- odprawa mobilna – dostępna dla posiadaczy iPhone'a z systemem Android lub Windows. Kartę pokładową można dostać SMS-em lub e-mailem.

- samodzielna odprawa – możliwa w automatach na lotniskach w Berlinie, Kolonii/Bonn, Dreźnie, Dusseldorfie, Hamburgu, Hanowerze, Norymberdze, Londynie Heathrow, Stuttgarcie i Wiedniu.

- odprawa na lotnisku – dostępna od 2 godzin do 30 minut przed odlotem.

Każdy pasażer może odprawić do 5 sztuk bagażu, z których każda nie może ważyć więcej niż 32 kg.

 

Programy lojalnościowe w Eurowings:

- Miles & More – ponieważ Eurowings jest częścią grupy Lufthansa, linie oferują swoim pasażerom program zapoczątkowany przez tego największego niemieckiego przewoźnika. Uczestnicy programu Miles & More mogą zbierać mile za przeloty liniami Eurowings i wymieniać je na różne udogodnienia związane z lotem i nagrody.

- Boomerang Club – program lojalnościowy Eurowings polegający na zbieraniu mil za loty oraz korzystanie z usług partnerów Europwings.

 

 

Szukasz tanich lotów międzykontynentalnych? Linie lotnicze Eurowings oferują tanie loty na Karaiby i do Azji przy zachowaniu wysokiego standardu obsługi. Tanie loty do Europy? Sprawdź także tanie loty Eurowings i porównaj ceny biletów tych linii z ofertami innych przewoźników.