Loty Fly Dubai | Fly Dubai

Fly Dubai

  • kod IATA: FZ
  • siedziba: Dubaj
  • alians:
  • liczebność floty: 9
  • rok założenia: 2008

Linie lotnicze Fly Dubai w skrócie

Kod IATA: FZ

Siedziba: Dubaj (Zjednoczone Emiraty Arabskie)

Baza: Port lotniczy Dubaj

Rok założenia: 2008

 

O liniach Fly Dubai:

Fly Dubai to tanie linie lotnicze z siedzibą i główną bazą w Dubaju. Powstały w 2008 roku. Ich hubem jest Port lotniczy z Dubaju. W sieci połączeń Fly Dubai znajduje się ponad 90 miejsc w 46 krajach. Tygodniowo obsługiwanych jest ponad 1 400 lotów. Przewoźnik dąży do zwiększania swojej sieci lotów, co potwierdza zamówienie ponad 100 Boeingów. Fly Dubai realizują loty na Półwyspie Arabskim, Bliskim Wschodzie, do krajów kaukaskich, loty do Indii, Afryki Środkowo-Zachodniej, do Rosji oraz na południe Europy. Brak połączenia z Polski. Linie Emirates oferują połączenia uzupełniające z wybranymi destynacjami linii Fly Dubai, m.in. do Katmandu w Nepalu, Lucknow w Indiach, Aszchabadu w Turkmenistanie czy Bukaresztu w Rumunii.

 

Flota linii Fly Dubai

Na flotę linii Fly Dubai składa się ponad 45 samolotów typu Boeing 737-800, które mieszczą na pokładzie do 189 pasażerów. Są to jedne z najbardziej przyjaznych środowisku samolotów, zużywają mniej paliwa oraz są ciche.

 

 

Warunki przewozu bagażu w liniach Fly Dubai

Bagaż podręczny:

- bezpłatny w obydwu klasach,

- klasa ekonomiczna: 1 sztuka do 7 kg o maksymalnych wymiarach 56 x 45 x 25 cm oraz damską torebkę, męską aktówkę lub laptop o maksymalnych wymiarach 25 x 33 x 20 cm lub torbę z zakupami wolnocłowymi. Totalna waga tego, co pasażer zamierza zabrać ze sobą na pokład nie może przekroczyć 10 kg.

- klasa biznes: 2 sztuki o łącznej wadze do 15 kg o maksymalnych wymiarach 56 x 45 x 25 cm każda.

- pasażerom podróżującym z niemowlęciem przysługuje dodatkowy bagaż z ubraniami dziecięcymi oraz jedzeniem dla dziecka. Dodatkowa torba nie może być większa niż 56 x 45 x 25 cm.

 

Bagaż rejestrowany:

- płatny w obydwu klasach,

- klasa ekonomiczna: do 3 sztuk, do 20 kg. W zależności od lotu można nadać 30 lub 40 kg bagażu. Waga każdej ze sztuk nie może przekroczyć 32 kg, a wymiary nie mogą być większe niż 75 x 55 x 35 cm.

- klasa biznes: do 3 sztuk o łącznej wadze 40 kg. Każda ze sztuk nie może ważyć więcej niż 32 kg i przekraczać maksymalnych wymiarów 75 x 55 x 35 cm.

 

 

Odprawa w liniach Fly Dubai:

- odprawa online – dostępna od 24 godzin do 4 godzin przed planowanym odlotem. Usługa nie jest możliwa dla wszystkich lotnisk, na które latają linie Fly Dubai. Jest dostępna m.in. na lotniskach w Dubaju, Dżibuti, Doha, Katmandu, Male.

- odprawa w automacie na lotnisku – możliwa jedynie na lotnisku w Dubaju od 24 godzin do 1 godziny przed wylotem.

- odprawa na lotnisku – dostępna od 3 godzin do 60 minut przed planowanym lotem.

 

 

 

Chciałbyś polecieć do Zanzibaru, ale nie możesz znaleźć bezpośrednich lotów z Polski? Sprawdź przeloty linii Emirates i rezerwuj najtańsze bilety do Dubaju. Wakacje w Tanzanii nie muszą być poza Twoim zasięgiem. W stolicy Zjednoczonych Emiratów Arabskich możesz skorzystać z oferty tanich linii lotniczych Fly Dubai, które oferują tanie loty do Afryki.

Loty z Fly Dubai

  • flydubai Kraków Amman 24.06.2019-28.06.2019 PLN 2760,41 od