Loty Germanwings | Germanwings

Germanwings

  • kod IATA: 4U
  • siedziba: Kolonia
  • alians:
  • liczebność floty: 30
  • rok założenia: 2002

Linie lotnicze Germanwings w skrócie:

Kod IATA: 4U

Siedziba: Kolonia, Niemcy

Baza: Port lotniczy Kolonia/Bonn

Rok założenia: 2002

Powiązania: Lufthansa

 

O Germanwings:

Germanwings to niemieckie tanie linie lotnicze będące częścią grupy Lufthansa. Początki linii sięgają roku 1997 kiedy powstały linie Eurowings Flug GmbH, które w 2002 roku zmieniły nazwę na Germanwings. W 2009 roku linie zostały przejęte przez największego niemieckiego przewoźnika, Lufthansę. Germanwings oferują trzy rodzaje taryf: BASIC, SMART i BEST. Celem  przewoźnika jest oferowanie niskich cen biletów lotniczych przy jednoczesnym zachowaniu wysokiego standardu obsługi klienta. Germanwings wykonuje tanie loty w Europie, łącznie do 130 destynacji. W ich ofercie znajduje się bardzo dużo tanich lotów do Niemiec, w tym do Berlina, Kolonii, Dortmundu, Drezna, Dusseldorfu, Hamburga, Hanoweru, Baden-Baden, Monachium, Norymbergi, Stuttgartu oraz loty nad Morze Bałtyckie do Rostock i na wyspę Uznam.

 

Loty bezpośrednie z Polski:

Dusseldorf (Niemcy)

Stuttgart (Niemcy)

 

Lotniska wylotu Germanwings z Polski:

Katowice

Kraków

Poznań

Warszawa

Wrocław

 

Loty bezpośrednie Germanwings z Katowic:

Dusseldorf (Niemcy)

 

Loty bezpośrednie Germanwings z Krakowa:

Stuttgart (Niemcy)

 

Loty bezpośrednie Germanwings z Poznania:

Dusseldorf (Niemcy)

 

Loty bezpośrednie Germanwings z Warszawy:

Dusseldorf (Niemcy)

 

Loty bezpośrednie Germanwings z Wrocławia:

Dusseldorf (Niemcy)

 

Flota Germanwings:

Na flotę Germanwings liczącą 78 samolotów, składają się maszyny typu:

- Airbus A320-200 – największy samolot we flocie Germanwings, liczba miejsc: 174, prędkość: 891 km/h, zasięg: 4 900 km,

- Airbus A319-100 – liczba miejsc: 144/50, prędkość: 891 km/h, zasięg: 5 560 km.

 

Warunki przewozu bagażu w Germanwings:

- bezpłatny bagaż podręczny – 1 sztuka do 8 kg o maksymalnych wymiarach 55 cm x 40 cm x 23 cm. Nie można zabrać składanych toreb na odzież o wymiarach 57 cm x 54 cm x 15 cm.

- bagaż rejestrowany

  • taryfa BASIC – 1 sztuka do 23 kg w cenie 15 euro (jest to cena przy zgłoszeniu bagażu przy rezerwacji, opłata na lotnisku wynosi 30 euro),
  • taryfa SMART – 1 sztuka do 23 kg bezpłatnie,
  • taryfa BEST – 2 sztuki do 23 kg każda bezpłatnie.

 

Odprawa w Germanwings:

- odprawa online – dostępna od 72 godzin przed wylotem. Do odprawy przez internet potrzebny jest numer rezerwacji lub biletu. Należy wydrukować kartę pokładową. Jeśli podróżuje się jedynie z bagażem podręcznym, można skierować się z kartą pokładową do bramy wejścia na pokład. Jeśli ma się bagaż do nadania można skorzystać z punktów „baggage drop off” dostępnych na lotniskach w Berlinie, Hanowerze, Kolonii/Bonn, Monachium i Stuttgarcie lub udać się do punktów odprawy na lotnisku.

- odprawa mobilna – dostępna dla posiadaczy iPhone'a z systemem Android lub Windows. Kartę pokładową można dostać SMS-em lub e-mailem.

- samodzielna odprawa – możliwa w automatach na lotniskach w Berlinie, Kolonii/Bonn, Dreźnie, Dusseldorfie, Hamburgu, Hanowerze, Norymberdze, Londynie Heathrow, Stuttgarcie i Wiedniu.

- odprawa na lotnisku – dostępna od 2 godzin do 30 minut przed odlotem.

Każdy pasażer może odprawić do 5 sztuk bagażu, z których każda nie może ważyć więcej niż 32 kg.

 

Programy lojalnościowe w Germanwings:

- Miles & More – ponieważ Germanwings jest częścią grupy Lufthansa, linie oferują swoim pasażerom program zapoczątkowany przez największego niemieckiego przewoźnika. Należący do programu Miles & More mogą zbierać mile za przeloty liniami Germanwings i wymieniać je na różne udogodnienia związane z lotem i nagrody.

- Boomerang Club – program lojalnościowy Germanwings polegający na zbieraniu mil za loty oraz korzystanie z usług partnerów Germanwings, np. za wynajem aut w Avis – 10 mil za każde wydane 1 euro.

 

 

 

Chcesz kupić najtańsze bilety lotnicze? Porównaj tanie linie lotnicze w Europie, ich ceny i kierunki.    Interesują cię tanie loty do Niemiec? Sprawdź przeloty oferowane przez linię Germanwings? A może szukasz tanich lotów z Niemiec do Włoch albo Grecji? Także przejrzyj ofertę Germanwings, tanich niemieckich linii lotniczych.