Loty SunExpress | SunExpress

SunExpress

  • kod IATA: XQ
  • siedziba: Antalya
  • alians:
  • liczebność floty: 25
  • rok założenia: 1989

Linie lotnicze SunExpress w skrócie:

Kod IATA: XQ

Siedziba: Antalya, Turcja

Baza: Port lotniczy w Antalyi

Rok założenia: 1989

Powiązania: Turkish Airlines

 

O SunExpress:

SunExpress to tureckie tanie linie lotnicze założone przez Turkish Airlines i Lufthansę. Siedziba linii znajduje się w Antalyi, popularnym kurorcie na Riwierze Tureckiej. SunExpress obsługuje zarówno loty regularne, jak i czarterowe. Z Polski oferuje przeloty czarterowe do Turcji w sezonie letnim. Współpracuje z takimi touroperatorami jak TUI i Neckermann.

 

Lotniska wylotu SunExpress z Polski:

Bydgoszcz

Gdańsk

Katowice

Warszawa

 

Flota SunExpress:

- Boeing 737-800 – liczba miejsc: 165/189, prędkość: 828 km/h, liczba samolotów: 55

- Boeing 737-700 – liczba miejsc: 149, prędkość: 828 km/h, liczba samolotów: 6

 

Warunki przewozu bagażu w SunExpress:

- bagaż podręczny – 1 sztuka do 6 kg o maksymalnych wymiarach 55 cm x 40 cm x 20 cm,

- bagaż rejestrowany – waga bagażu nadawanego może wynosić od 15 kg do 40 kg w zależności od taryfy w jakiej zarezerwowany jest bilet lotniczy – SunEco, SunClassic, SunPremium oraz w zależności od trasy. Niemowlętom do 2 lat przysługuje bagaż do 20 kg oraz fotelik samochodowy lub składany wózek bez dodatkowych opłat.

- nadbagaż – opłata za każdy dodatkowy kilogram bagażu wynosi 10 euro. Jedna osoba może przewieźć bagaż o maksymalnej wadze 40 kg.

 

Odprawa w SunExpress:

- odprawa online – możliwa tylko w przypadku lotów wewnątrz Turcji.

- odprawa na lotnisku – dla wszystkich lotów należy przybyć na lotnisko 2 godziny wcześniej. W przypadku lotów międzynarodowych należy stawić się w punkcie odpraw najpóźniej na 45 minut przed planowanym startem samolotu, a w przypadku lotów wewnątrz Turcji na 30 minut przed odlotem.

 

Szukasz najtańszych przelotów do Turcji? Lataj z Polski tureckimi tanimi liniami. Zarezerwuj tanie bilety lotnicze do Antalyi. Dzięki wyszukiwarce sprawdzisz tanie loty czarterowe do Turcji wykonywane przez linie SunExpress, a tanie loty do Turcji zarezerwujesz szybko.